Město věd a průmyslu

Cité des sciences et de l'industrie (česky Město věd a průmyslu) je muzeum a vzdělávací instituce v Paříži, která má za úkol popularizovat a rozvíjet znalosti o vědě a technice, především mezi dětmi a mládeží.

Expozice jsou interaktivní a umožňují poznávání hrou. Pro část expozic je nutná znalost francouzského jazyka (vše není přeloženo do ostatních světových jazyků, češtinu zde nenajdete vůbec).

Zajímavé je planetárium, které vám umožní nevšední pohled na hvězdy a galaxie. Za návštěvu také určitě stojí ponorka Argonaute (S636) v suchém doku, která aktivně sloužila ve francouzské armádě do roku 1982. Délka trupu je 50 m a na palubě bylo přítomno až 40 námořníků. Další zajímavá stavba je kulová La Geode. Jedná se o sférické kino otevřené 6. května 1985. Filmy jsou nyní promítány ve formátu IMAX na stěny a strop ve tvaru polokoule o průměru 26 m a ploše 1000 m2. Návštěvník je tak plně obklopen obrazem. Promítány jsou zde přírodopisné filmy, nově také přenosy koncertů a oper.

Vstupenky Vstupenky

Cena: záleží na výběru expozice - ceník
Otevřeno: záleží na výběru expozice - otevírací dobyMěsto věd a průmyslu
Město věd a průmyslu - vstup do ponorky Zdroj: Wikipedia

MapaMapa

Zobrazte si polohu této lokality přímo na mapě Paříže. ZobrazitTip: Chcete navštívit Paříž? Prohlédněte si nabídku zájezdů do Paříže.
Co turisty láká:
13,6 mil. Notre-Dame
10,5 mil. Sacré-Coeur
8,2 mil. Louvre
6,8 mil. Eiffelova věž
5,5 mil. Centre Pompidou
3,2 mil. Musée d'Orsay
3 mil. Město věd a prům.
1,5 mil. Vítězný oblouk

* počty turistů za rok